Příběh naší kapely

Vznik skupiny se datuje do dubna r. 1985. Tehdy se Olda Pulkrt (jediný původní člen a kapelník) rozhodl, že zúročí zkušenosti nasbírané v dosavadním muzikantském životě a založí si skupinu vlastní. Původ vzniku názvu BODLO nám byl utajen a zůstává tak duchovním tajemstvím jeho stvořitele. Během let se tu s personálními změnami střídalo i nástrojové obsazení, což mělo za následek postupný přechod k vlastnímu hudebnímu názoru. Texty a muziku v současné době děláme vlastní a hlavně po svém, přičemž se na konečné hudební podobě a aranžích podílí (téměř) demokraticky celá kapela. Žánrová škatulka pro nás asi neexistuje a jsme za to rádi. 

První setkávání členů probíhala v Lokti, kde měli zkušebnu v dnes už neexistujícím kulturním domě. Od roku 1990 do 2011 probíhaly zkoušky v Kulturním a společenském středisku KASS v Chodově, kde nám jeho ředitel vycházel vstříc místností, kde se jsme se mohli v podstatě kdykoli ke zkoušení sejít (což je záslužný čin, zvlášť když byla tato služba zdarma). Nějaký čas jsme se scházeli po bytech a kancelářích. Od roku 2014 své schůzky k tvorbě, její autocenzuře, i třeba jen prostému tlachání praktikujeme ve zkušebně, kterou pro kapelu vybudoval Pišta ve svém domě.  

Vidět jste nás mohli na festivalech známých, ale i na těch méně známých, stále fungujících i zaniklých, jako jsou nebo byly Folková Růže, Zahrada v Náměšti na Hané, Porta v Ústí i v Řevnicích, Tovačovský Portál, Muzika v Hrádku u Rokycan, Struny na ulici v Plzni, Amfolkfest, Sokolovský Dostavník, Vyšehraní, božičanský Kamion, Festiválek na konci světa ... Veškeré muzikantské úspěchy máme pečlivě uložené v paměti. Některé z nich ale tak hluboko, že je těžké si je vybavit. Proto se organizátorům, u nichž jsme zabodovali a v tomto textu je neuvedli, omlouváme. Naším záměrem nebylo žádnou z akcí vynechat, proto je výčet hudebních událostí jen namátkový.

Vyjímáme tyto: 3 Porty (dvě autorské - 2006 a 2007, jedna divácká - 2007), Notování pod Vyšehradem v roce 2007, Muzika v Hrádku u Rokycan 2006. Potěšující pro nás byla i několikaletá nominace na Krtečka (Zahrada v Náměšti na Hané), kde jsme se pravidelně umisťovali v první patnáctce z několika desítek soutěžících. Mimo jiné nás můžete slyšet i na rozhlasových vlnách některých rádií, například v ČRo Plzeň, ČRo Ústí nad Labem, rádiu Proglas nebo Country rádiu, v dnešní době i ryze internetových - rádio Folk. Došlo i k jistým kuriozitám: Loketský kotlík v roce 1996 divácká soutěž, kde nás obecenstvo dotlačilo ke dvěma přídavkům, čímž jsme byli ze soutěže vyloučeni, načež návštěvníci při vyhlašování nesouhlasně mručeli. Z hluboké historie bych vzpomenul léta 1990 až 1993, kdy jsme vyhrávali Tuláckou X., následující rok jsme hráli jako hosté a napřesrok byli členy poroty soutěže.

Až se nám začalo zdát, že se všude něco děje a u nás pořád nic. Po třech letech pořádání folkových večerů v restauraci Nautilus v Chodově a v klubu Paderewski v Karlových Varech, jako součást sdružení Folkotoč, jsme se rozhodli uspořádat vlastní hudební přehlídku a v červnu roku 2000 zorganizovali celodenní akci nazvanou Chodovský poplach. Během 10 úspěšných ročníků (2000-2009) vystoupilo celkem34 skupin a 5 písničkářů (více zde: https://chodobrnky.webnode.cz). V letech 2008 - 2014 jsme pořádali Habartovský festival.

V minulosti jsme natočili 5 demo CD (1998, 2002, 2005, 2007, 2009, 2011). Všechny nahrávky jsou po vyprodání vyvěšené ke stažení na našich stránkách. Některé naše skladby byly také vybrané na CD samplery "Porta Trefa2: 1997-2007" (rok vydání 2007), "Porta slaví 40" (2007), "Amfolkfest" (2006), "Porta 2000" (2000), "Konkurs Zahrady Plzeň" (1998).